Aktualności

Kierowco! Szybciej nie znaczy bezpieczniej!

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, to przyczyna wielu wypadków drogowych. To świadomy efekt działania kierowcy, który przeświadczony o swoich umiejętnościach jazdy i oceny sytuacji, a także bardzo dobrym pojeździe zamiast zwolnić dociska pedał gazu. Takie zachowanie jest przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń, których konsekwencje są niejednokrotnie tragiczne w skutkach. By uniknąć takich sytuacji policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzili w środę (10 maja) działania ukierunkowane na kontrole prędkości w trakcie których egzekwowali od kierowców przestrzeganie przepisów oraz uświadamiali o zagrożeniach związanych z ich łamaniem.

Wiosenna aura sprzyja do różnego rodzaju podróży. Niestety kierowcy zapominając o tym, że w słoneczne dni warunki na drodze mogą być równie niebezpieczne jak w dzień pochmurny, jeżdżą szybciej, a do tego agresywnej. Takie zachowanie niejednokrotnie jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Dlatego też mając na względzie poprawę bezpieczeństwa na drodze policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzą szereg działań zmierzających do wyeliminowania z ruchu drogowego nie tylko agresywnych kierowców, ale również tych, którzy postępując nieodpowiedzialnie jeżdżą pod działaniem alkoholu. Jedną z nich są cykliczne działania „Prędkość”,  podczas których funkcjonariusze poza kontrolą prędkości zwracają uwagę na zachowanie kierujących na drodze, a podczas samej kontroli sprawdzają uprawniania kierowców, ich stan trzeźwości oraz dokumenty i stan techniczny pojazdu. W środę (10 maja) działania prowadzone były w miejscach wskazanych przez mieszkańców powiatu za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, w miejscach szczególnie zagrożonych wynikających z analizy zdarzeń drogowych oraz gdzie dochodzi do łamania ograniczeń prędkości.

Pamiętajmy, że szybciej nie znaczy bezpieczniej. Jadąc z nadmierną prędkością zagrażasz nie tylko sobie, ale i innym. Bądź odpowiedzialnym kierowcą i ściągnij nogę z gazu. Tylko rozsądek i przestrzeganie przepisów mogą uchronić nas od niebezpiecznych sytuacji.

komisarz Justyna Kulka
Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

 • Policjantka kontroluje prędkość jadących pojazdów
 • Policjantki prowadzą kontrolę drogową
 • Napis policja na radiowozie, w tle policjantka kontroluje prędkość jadących pojazdów
 • Funkcjonariuszka wychodzi na jezdnię, daje kierującemu znak do zatrzymania się
 • Druk mandatu karnego, urządzenie do pomiaru prędkości i czapka leżące na podszybiu
 • policjantka rozmawia z kierowcą
 • Funkcjonariuszka wskazuje kierującemu kierunek zjazdu z drogi
 • Policjantka kontroluje prędkość jadących pojazdów
 • Napis policja na dachu radiowozu, w tle policjantka kontroluje prędkość jadących pojazdów
 • Policjantki prowadzą kontrolę drogową
 • Policjantki prowadzą kontrolę drogową
 • Funkcjonariuszka wskazuje kierującemu kierunek zjazdu z drogi

Film 135-211655.mp4

Pobierz plik 135-211655.mp4 (format mp4 - rozmiar 10.95 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony