KPP Krosno Odrzańskie

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

MAPA ZAGROŻEŃ

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Łączymy siły, by jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drogach

  Policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagani przez kolegów ze Świebodzina i Gorzowa Wielkopolskiego kontrolowali zachowanie kierowców na drodze, wykorzystując do tego celu policyjnego drona oraz radiowóz z wideorejestratorem. Podczas ostatnich działań funkcjonariusze swoją uwagę skupili na kierowcach zbliżających się do znaku STOP, usytuowanych przy wjeździe na drogę krajową numer 32, gdzie dochodzi do częstych zdarzeń drogowych, wykonywanych przez nich manewrach, a także prędkości z jaką prowadzą swoje pojazdy.

 2. Pamiętaj o korytarzu życia! Pozwól służbom ratować ludzkie życie

  Korytarz życia polega na przesunięciu pojazdów stojących w korku w kierunku najbliższych krawędzi jezdni, tworząc kolejny, dodatkowy pusty pas ruchu, którym mogą przejechać ratownicy. To bardzo ważne, żeby służby ratownicze mogły jak najszybciej znaleźć się na miejscu zdarzenia, bo w przypadku osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych cenna jest każda sekunda.

 3. Lubuscy policjanci gotowi do działań. Przede wszystkim bezpieczeństwo

  Lubuscy policjanci rozpoczynają działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu. Od środy do niedzieli (2-6 czerwca) na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, aby każdy kto zdecyduje się wolne dni spędzić z dala od domu czuł się na lubuskich drogach bezpiecznie. Mundurowi służyć będą wszelką pomocą podróżnym tak, aby każdy spokojnie i bez przeszkód dotarł do celu, a później bezpiecznie powrócił do swego domu.

 4. Wiele działań, jeden cel – BEZPIECZEŃSTWO na drogach!

  Bezpieczeństwo - to słowo, które odmieniane jest niemal przez wszystkie przypadki. Każdy bez względu na to co robi i w jakim miejscu się znajduje, dokłada wszelkich starań żeby uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Jest to również słowo klucz w podejmowanych przez policjantów działaniach, dla których priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, a także osobom przejezdnym.

 5. Zero tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze

  Policjanci krośnieńskiej drogówki wspomagani przez grupę Speed ze Świebodzina i Zielonej Góry przeprowadzili w poniedziałek na terenie powiatu krośnieńskiego działania „Zero tolerancji”, podczas których reagowali na wszelkie wykroczenia mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariusze byli w rejonach najbardziej zagrożonych zdarzeniami drogowymi, na głównych drogach powiatu krośnieńskiego, a także w miejscach wskazanych przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Polecane strony

Zostań policantem
BIP
E-Porady
Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Aplikacja „Moja Komenda” – kontakt z policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki
Dokumenty Zastrzeżone
Program Higieny Psychicznej Funkcjonariuszy
Ku przestrodze
Obsługa osób uprawnionych - tłumacz języka migowego
Nie daj się nabrać
tarcza
Stop agresji drogowej
Bezpieczna młodość
Służba Cywilna
Program
Niebieska Linia
SWISS
Zaobserwowałeś - zgłoś
Narodowy Spis Powszechny
Reaguj Zgłoś
Czy Twoje dziecko jest bezpieczne internecie? Rozwiąż quiz
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Powrót na górę strony