Aktualności

Odprawa służbowa policjantów powiatu krośnieńskiego

Data publikacji 09.02.2015

W piątek /6 lutego/ podczas narady rocznej policjanci z powiatu krośnieńskiego podsumowali swoją pracę za rok 2014. W spotkaniu uczestniczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Sebastian Banaszak.

W piątek /6 lutego/ w siedzibie Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim odbyła się odprawa roczna policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrz. W naradzie uczestniczyli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Sebastian Banaszak, Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim insp. Mirosław Kruszelnicki, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim kom. Maciej Kubicki, Komendant Komisariatu Policji w Gubinie podinsp. Jacek Groncik, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Gubinie podkom. Radosław Sokołowski oraz Naczelnicy    i Kierownicy poszczególnych wydziałów.

W odprawie uczestniczyli także: Wicestarosta Krośnieński Grzegorz Świtalski, Zastępca Burmistrza Gubina Justyna Karpisiak, Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, współpracujących na co dzień z naszą jednostką.

Komendant Powiatowy Policji w Krośnie Odrzańskim insp. Mirosław Kruszelnicki, naradę rozpoczął od przywitania I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Sebastiana Banaszak, zaprszonych gości oraz zgromadzonych policjantów, a następnie oddał głos swojemu Zastępcy kom. Maciejowi Kubickiemu, który omówił priorytety Komendanta Głównego Policji na lata 2013-2015 r. oraz podsumował wyniki pracy policjantów służb kryminalnych. Praca służby prewencji oraz ruchu drogowego za ubiegły rok omówiona została osobiście przez Komendanta Powiatowego insp. Mirosława Kruszelnickiego.

W swoim wystąpieniu Panowie Komendanci podkreślili, że miniony rok, był czasem kontynuacji przedsięwzięć ukierunkowanych na ograniczenie przestępczości, głównie w siedmiu kategoriach kryminalnych tj. kradzież mienia (w tym także samochodów), włamań, przestępczości rozbójniczej, pobić i bójek, niszczenia mienia oraz uszczerbku na zdrowiu, jak również zidentyfikowano działania prewencyjne mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu krośnieńskiego. Efektem podjętych działań było zmniejszenie ilości przestępstw zaistniałych na naszym terenie, tj. w roku 2014 r. odnotowano 1258 zdarzeń, tj. o 278 mniej niż w roku ubiegłym. Odnotowano także wzrost wykrywalności tych przestępstw, który w analizowanym okresie był większy o 2,9 % od roku 2013. Pan kom. Maciej Kubicki podczas narady omówił osiągnięcia krośnieńskich i gubińskich policjantów. Najbardziej spektakularne dotyczyły między innymi zatrzymań osób podejrzanych o zabójstwo, a także związanych z przestępstwami narkotykowymi oraz zabezpieczeniem papierosów bez akcyzy. Omawiając część z zakresu ruchu drogowego, Komendant insp. Mirosław Kruszelnicki podkreślił, że wzmożone działania w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skutkują od kilku lat zmniejszeniem ilości wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W 2011 roku było ich 13, 2012 – 6, 2013-5, 2014 -3. Ogólna ilość wypadków na terenie powiatu krośnieńskiego utrzymuje się natomiast na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym i wynosi w 2014 - 32 i 31 w 2013 r. W analizowanym roku przy zwiększonej ponad dwukrotnie ilość kontroli stanu trzeźwości, zatrzymano niewiele większą ilość osób, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W 2013 roku przeprowadzono 14640 kontroli stanu trzeźwości, z czego w 112 przypadkach kierowcy znajdowali się w stanie nietrzeźwości, natomiast w 2014 roku przy 31012 kontroli, odnotowano takich osób 145 .

Na zakończenie podsumowania pracy policjantów komendant powiatowy omówił założenia na 2015 rok oraz podziękował wszystkim tym osobom, którzy przyczynili się poprawy warunków pracy policjantów powiatu krośnieńskiego, w szczególności do zakupu nowych radiowozów oraz budowy nowej komendy.

Po podsumowaniu Komendant insp. Mirosław Kruszelnicki podziękował swoim policjantom i pracownikom za duże zaangażowanie oraz wysiłek jaki włożyli w pracę, a także przedstawicielom zaprzyjaźnionych służb, za współpracę i pomoc w zabezpieczeniu różnego rodzaju imprez na terenie naszego powiatu.

Podczas narady rocznej, jako ostatni głos zabrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Sebastian Banaszak. Pan Komendant w swoim wystąpieniu omówił społeczną ocenę poczucia bezpieczeństwa oraz pracy Policji, podkreślił ważną rolę organizowanych przez Policję debat społecznych oraz konieczność wprowadzenia zmian w zakresie obsługi petenta. Ponadto wskazał priorytety, obowiązujące policjantów garnizonu lubuskiego w roku 2015.

Powrót na górę strony