Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa- aplikacja, dzięki której masz wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania

Przekroczenie dozwolonej prędkości, to zagrożenie które najczęściej wskazują użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak bardzo jest to uciążliwe dla mieszkańców powiatu krośnieńskiego pokazuje ilość zgłoszeń, które otrzymaliśmy. Na 1534 odnotowanych od początku roku wszystkich zgłoszeń, aż 1161 dotyczyło przekroczeń prędkości, w tym znaczna większość została potwierdzona. Dziękujemy za wszystkie otrzymane sygnały i wspólne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Za jej pośrednictwem otrzymujemy wiele zgłoszeń, dzięki czemu wiemy co jest najbardziej uciążliwe dla naszych mieszkańców i w jakim zakresie należałoby zwiększyć współpracę z podmiotami zewnętrznymi, żeby móc wyeliminować zagrożenie. Jak wynika z analizy otrzymanych zgłoszeń, do najbardziej uciążliwych zachowań w dalszym ciągu należy przekraczanie dozwolonej prędkości. We wtorek (27 sierpnia ) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy weryfikując zgłoszenia, ujawnili 13 naruszeń tego przepisu. Nadto na 1534 odnotowanych od początku roku wszystkich zgłoszeń, aż 1161 dotyczyło tego zagrożenia, w tym w ponad 950 zostały one potwierdzone. Każde zgłoszenie jest dla nas ważne, a informacje o miejscach gdzie dochodzi do łamania przepisów są również uwzględniane podczas prowadzonych przez policjantów drogówki działań.

Przypominamy, że z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może skorzystać każdy. Sposób działania aplikacji jest łatwy w obsłudze. Wystarczy mieć do dyspozycji telefon bądź komputer z dostępem do internetu. I co dalej?:
•    kliknij na baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępny na stronach internetowych komend powiatowych, miejskich i wojewódzkich Policji,
•    po otwarciu strony internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zaakceptuj regulamin,
•    chcąc dodać zgłoszenie, wybierz na mapie obszar, który cię interesuje,
•    następnie, za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodaj do mapy występujące niebezpieczeństwo (wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia),
•    w otwartym oknie opisz dane zagrożenie, wybierz dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, możesz także załączyć plik o maksymalnej pojemności 5 megabajtów, a następnie kliknij przycisk "ZGŁOŚ".
Pamiętaj, że zgłoszenie zaznaczone na Mapie nie zastąpi potrzeby pilnej interwencji. Gdy zachodzi taka potrzeba, wówczas musisz zadzwonić na numer 112. Dziękujemy mieszkańcom za każde zgłoszenie, dzięki któremu wiemy, co jest najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności oraz pozwala nam jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo na drodze.

komisarz Justyna Kulka
Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

  • zdjęcie ekranu telefonu z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • ulotka Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • urządzenie do pomiaru prędkości i czapka policyjna leżą na masce radiowozu policyjnego
Powrót na górę strony