Aktualności

Wspólne działania służb w trosce o bezpieczeństwo harcerzy

Wakacje, to doskonały moment na odpoczynek na łonie natury. Ten czas wykorzystują chętnie harcerze, organizując obozy na terenach leśnych powiatu krośnieńskiego. Jest to nie lada wyzwanie i duża odpowiedzialność, dlatego policjanci wspólnie ze strażakami, przedstawicielami Nadleśnictwa Bytnica oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim kontrolują te miejsca, by sprawdzić, czy organizator dopełnił formalności, żeby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom. Poza kontrolą organizują również próbne alarmy związane z koniecznością ewakuacji z obozu, by sprawdzić ich działanie w sytuacji zagrożenia.

Wraz z nadejściem wakacji, policjanci wspólnie ze strażakami, przedstawicielami Nadleśnictwa Bytnica oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim skontrolowali (1-2 lipca) obozy harcerskie stacjonujące nad jeziorem w miejscowości Łochowice, Struga oraz Głębokie, w których uczestnikami są dzieci i młodzież z Poznania, Warszawy i Zielonej Góry. Mając na względzie, jak dużym wyzwaniem jest zorganizowanie wypoczynku na łonie natury, kontrolujący poza sprawdzeniem wymogów formalnych, warunków mieszkaniowych i żywieniowych harcerzy, szczególną uwagę zwrócili na zapewnienie im bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Ponadto mundurowi sprawdzili, jak obozowicze działają w sytuacji zagrożenia, organizując im próbny alarm związany z koniecznością ewakuacji z obozu. Ponadto policjanci w ramach działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przekazali na ręce organizatora plakaty oraz ulotki związane z organizowanymi w okresie letnim konkursami, oraz bezpiecznym zachowaniem nad wodą.

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 • Policjantka i strażacy
 • Przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej podczas kontroli obozu. Strażak wychodzi z ziemianki.
 • Przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i Nadleśnictwa Bytnica kontrolują warunki przebywania harcerzy na obozie
 • Przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i Nadleśnictwa Bytnica w obecności osób odpowiedzialnych za organizację obozu kontrolują dokumentację
 • Strażak w obecności policjantki sprawdza sprzęt gaśniczy
 • Plakat i ulotki dotyczące konkursu
 • Przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i Nadleśnictwa Bytnica w obecności osób odpowiedzialnych za organizację obozu kontrolują dokumentację
 • Przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i Nadleśnictwa Bytnica, w obecności osób odpowiedzialnych za organizację obozu kontrolują warunki przebywania harcerzy.
 • policjantka i strażak w obecności księdza kontrolują dokumentację
 • Policjantka w obecności osób odpowiedzialnych za organizację obozu kontroluje dokumentację
 • Przedstawiciele Policji i Sanepidu w obecności osób odpowiedzialnych za organizację obozu kontrolują dokumentację
 • Przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i Nadleśnictwa Bytnica stojąc przy namiotach rozmawiają z mężczyzną.

Film WideoPoprawione.mp4

Pobierz plik WideoPoprawione.mp4 (format mp4 - rozmiar 15.39 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony