Aktualności

Protest rolników - blokada przejścia granicznego w Gubinku

W związku z trwającą od niedziel 17 marca od godziny 20.00 do środy 20 marca do godziny 22.00 blokadą przejścia granicznego w Gubinku informujemy o utrudnieniach w ruchu i zalecamy z korzystania z tras alternatywnych: przez Gubin tylko dla samochodów osobowych oraz Żytowań dla pojazdów do 7,5 tony. Kierowców samochodów ciężarowych prosimy o korzystanie z przejścia granicznego w Olszynie. O wszelkich zmianach dotyczących utrudnień w ruchu będziemy informować na bieżąco .

Od niedzieli 17 marca od godziny 20.00 trwa blokada przejścia granicznego w Gubinku i będzie ona kontynuowana do środy 20 marca do godziny 22.00. Powstałe w wyniku trwającego protestu rolników utrudnienia w ruchu, monitorowane są przez policjantów powiatu krośnieńskiego wspomaganych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy usytuowani na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym dogi krajowej numer 32 z drogą wojewódzką 285 oraz  dogi krajowej numer 32 z drogą wojewódzką 286 służą pomocą i wskazują drogi alternatywne:

- przez Gubin tylko dla samochodów osobowych

- przez Żytowań dla pojazdów do 7,5 tony

Kierowcy samochód ciężarowych kierowani są na przejście graniczne w Olszynie.

Ronda te są przejezdne. Zablokowane są tylko zjazdy w kierunku przejścia granicznego.

O wszelkich zmianach dotyczących utrudnień w ruchu będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej i Facebooku krośnieńskiej policji. Apelujemy o wcześniejsze zaplanowanie trasy alternatywnej. Jednocześnie przypominamy dla tych, którzy będą stać w korkach, by ustawić pojazd w taki sposób aby móc utworzyć korytarz życia. To bardzo ważne, aby służby mogły jak najszybciej dotrzeć do potrzebujących pomocy.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • policjant obserwuje protest rolników
  • naszywka na kurtce policyjnej, w tle ciągniki
  • policjant obserwuje protest rolników
  • policjanci przy skrzyżowaniu o ruchu okrężnym pomagają podróżującym
  • policjanci przy skrzyżowaniu o ruchu okrężnym pomagają podróżującym
  • policjanci przy skrzyżowaniu o ruchu okrężnym pomagają podróżującym
Powrót na górę strony