Aktualności

Dbaj o bezpieczeństwo podczas ostatniego weekendu wakacji

Data publikacji 01.09.2023

Niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny. Zanim jednak dzieci i młodzież ruszą do szkół, przed nimi ostatni weekend wakacji. W tym czasie możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, a także w miejscach rozrywki, gdzie wiele osób będzie chciało uczcić koniec lata. W tych ostatnich dniach wakacji oraz w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym czuwać będą policjanci wszystkich pionów.

Przed nami ostatni weekend wakacji, który może spowodować wzmożony ruch na drogach. Dla wielu osób to doskonała okazja, na ostatni wakacyjny wypad za miasto lub imprezę. To również czas powrotów do domu. Bez względu na to jaki jest cel podróży, przypominamy by za kierownicę wsiadać trzeźwym i wypoczętym. Droga to nie tor wyścigowy, dlatego apelujmy o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów na drodze. W tym czasie nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym w powiecie czuwać będą policjanci wszystkich pionów. Widoczni oni będą nie tylko na drogach, ale również w miejscach szczególnie zagrożonych wybrykami chuligańskimi.  Zadaniem policjantów będzie natychmiastowa i zdecydowana reakcja na wszelkiego rodzaju zachowania niezgodne z prawem. Mając na względzie, iż dla młodzieży możliwość wspólnego spędzania czasu jest okazją do zaimponowania w grupie, zwracamy się do nich z prośbą o rozsądek. Niech te dni nie będą dniami kontaktu z alkoholem, środkami odurzającymi, wandalizmu, niszczenia mienia, czy też niewłaściwego zachowania się w miejscach publicznych. Postępując nierozważnie trzeba liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Mając powyższe na uwadze apelujmy do sprzedawców o przestrzeganie zakazu sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz do rodziców o zainteresowanie się gdzie i w jakim towarzystwie przebywa nasze dziecko.

W poniedziałek (4 września) nasi policjanci będą natomiast w rejonach szkół i dróg dojazdowych do placówek, gdzie nadzorować będą przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność i ściągniecie nogi z gazu, a pieszych o upewnienie się co do możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię i nie wchodzenie pod nadjeżdżający pojazd. Podczas przechodzenia przez pasy niech twoja uwaga będzie skupiona na tym co dzieje się na drodze, a nie w telefonie.
Życzymy wszystkim bezpiecznego zakończenia wakacji i rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

komisarz Justyna Kulka
Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony