Aktualności

Świadomy zagrożeń - zwiększasz swoje bezpieczeństwo. Policjanci o oszustwach z seniorami

Otaczający nas świat niesie ze sobą wiele niebezpiecznych sytuacji. Dlatego też policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców starają się docierać do jak największej liczby osób by uwrażliwić na zagrożenia występujące w otoczeniu i wskazać co należy zrobić by nie stać się ofiarą przestępczego procederu. By edukować, ale również poznać spostrzeżenia i opinie mieszkańców, zorganizowali w środę debatę dla osób starszych, z którym rozmawiali o nowych metodach działania oszustw.

Policjanci krośnieńskiej komendy dbając o bezpieczeństwo mieszkańców organizują różne przedsięwzięcia w trakcie których rozmawiają na wiele tematów, przestrzegają przed zagrożeniami i uczą jak radzić sobie w danej sytuacji. Jedną z nich jest debata społeczna, gdzie uczestnicy mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz wyrazić opinię na temat zagrożeń i miejsc w których one występują. W środę (17 maja) podczas debaty skierowanej do osób starszych, policjanci poruszyli temat oszustw.  Mając na względzie, że  sposób działania oszustów jest ciągle modyfikowany, aspirant Szymon Węcewicz z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii krośnieńskiej komendy omawiając tą problematykę opowiedział  o nowych metodach ich działania, wskazał co powinno nas zaniepokoić, a także poradził jak nie stać się ofiarą oszusta. Ponadto w trakcie spotkania policjanci wytłumaczyli działanie numeru alarmowego 112, wskazali możliwości kontaktu z Policją i dokonania zgłoszenia, pokazali działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także zaprezentowali wizerunki dzielnicowych poszczególnych rejonów i dane kontaktowe do nich.  

Debata cieszyła się zainteresowaniem, a jej uczestnicy chętnie uczestniczyli w rozmowie, wyrażając swoje zdanie w ważnych dla nich sprawach, a także wskazując tematykę, którą chcieliby poruszyć podczas kolejnych spotkań.

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • zdjęcie na ekranie monitora, w tle policjantka rozmawia z osobami
  • policjant rozmawia z osobami
  • zdjęcie na ekranie monitora, w tle policjantka rozmawia z osobami
  • policjant
  • policjanci rozmawiają z osobami
  • policjantka rozmawia z osobami
Powrót na górę strony