Aktualności

Podsumowanie sylwestrowej nocy i pierwszego styczniowego weekendu w powiecie krośnieńskim

Data publikacji 03.01.2022

Za nami kolejny Sylwester, podczas którego pożegnaliśmy stary i powitaliśmy Nowy Rok. W sylwestrową noc policjanci interweniowali 15 razy, w tym w 7 przypadkach zgłoszenia dotyczyły zakłócenia porządku publicznego. Nowy Rok nie rozpoczął się szczęśliwie dla rowerzysty, który za kierowanie w stanie nietrzeźwości otrzymał zgodnie z nowymi przepisami mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Za nami pierwszy styczniowy weekend, podczas którego policjanci powiatu krośnieńskiego zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, w tym rowerzystę, który zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2022 roku przepisami za kierowanie w stanie nietrzeźwości otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych. W tym okresie odnotowano jedną kolizję drogową, która miała miejsce w niedzielę (2 stycznia). Wówczas dyżurny gubińskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o pojeździe, które na ulicy Żołnierskiej w Gubinie wjechało w ogrodzenie domu. Przybyli na miejsce policjanci, zastali przy samochodzie marki Peugeot mężczyznę, który przyznał się do kierowania autem. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, której załoga udzieliła 42-latkowi pomocy medycznej. Po zbadaniu na zawartość alkoholu w organizmie, urządzenie wykazało, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości. Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowa śledcza wraz z technikiem kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia, a w szczególności zabezpieczyli materiał dowody, który pozwoli na potwierdzenie, czy obecny na miejscu 42-latek kierował wspomnianym autem.

Ponadto podczas sylwestrowej nocy policjanci otrzymali 15 zgłoszeń z prośbą o interwencję, w tym w 7 przypadkach dotyczyły zakłócenia porządku publicznego, w dwóch nieporozumień między znajomymi, w jednym awantury domowej, awantury między uczestnikami imprezy oraz kierującego pod działaniem alkoholu. Ponadto w jednym przypadku mężczyzna za bezpodstawne zawiadomienie służb o przestępstwie którego nie było odpowie przed sądem. W sobotę (1 stycznia) po godzinie 5.00 dyżurny z Krosna Odrzańskiego otrzymał zgłoszenie o zamordowanej kobiecie. Jak wynikało z jego relacji, jego sąsiadka została zamordowana w nieznanych okolicznościach, a będąca u niego w mieszkaniu kobieta nie jest prawdziwa sąsiadką. Na miejscu okazało się, że mężczyzna znajduje się pod znacznym działaniem alkoholu i do żadnego przestępstwa nie doszło. Za bezpodstawne zgłoszenie interwencji, wobec 52-latka skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.  

Przypominamy, iż od 1 stycznia 2022 roku obowiązują surowsze kary za wykroczenia i przestępstwa drogowe. Więcej na ten temat w komunikacie: Znacznie przekroczyli prędkość i już przekonali się o wyższych mandatach

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony