Aktualności

Twoje dziecko wyjeżdża? Zgłoś autokar do kontroli

Data publikacji 16.08.2021

Dbając o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji, policjanci przypominają o możliwości zgłoszenia autokaru do kontroli. Prosimy o wcześniejsze dokonywanie zgłoszeń, które pozwolą uniknąć niepotrzebnych nerwów związanych z oczekiwaniem na patrol.

Kontrole autokarów przeprowadzane są przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim po wcześniejszym zgłoszeniu  czasu i miejsca kontroli pod numerami telefonu:

od poniedziałku do piątku w godzinach 800- 1500   - na numer  47 794 52 45/ 47

w nagłych przypadkach – na numer 47 794 52 11

koordynacją kontroli autokarów zajmuje się Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim

Pamiętajmy, iż w sytuacji, gdy nie zgłaszali Państwo kontroli autobusu przed wyjazdem, a po dotarciu na miejsce zbiórki, mają wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy, bądź stanu technicznego autobusu (na przykład łyse opony, popękane szyby, wyciek płynów eksploatacyjnych, brak sprawnego oświetlenia), należy niezwłocznie wezwać Policję. Policjanci dotrą we wskazane miejsce w jak najkrótszym czasie i sprawdzą wszystkie zgłoszone wątpliwości.

Jednocześnie informujemy, że na stronie BezpiecznyAutobus można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej. Ponadto Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony