Aktualności

Z maturzystami o służbie w Policji

Rozmowa kwalifikacyjna to istotny element rekrutacji w każdej pracy. Już od samego wejścia jesteśmy poddawani ocenie i tylko od nas zależy czy zyskamy podczas „pierwszego wrażenia”, czy wręcz przeciwnie. Jest to także jeden z etapów procesu kwalifikacyjnego do służby w Policji, podczas którego musimy dokonać autoprezentacji. Jak to zrobić i jak najlepiej wypaść na takiej rozmowie, podpowiadał policyjny psycholog, podczas spotkania on-line zorganizowanego dla maturzystów w ramach promocji służby w Policji.

Przed maturzystami czas wyboru życiowej drogi. Wiele osób zastanawia się, na jakiej uczelni kontynuować naukę i jaki wybrać kierunek. Są jednak osoby, które postanowiły już żyć na własny rachunek i korzystać z kształcenia zaocznego. Do tego potrzebna jest dobrze płatna praca. I tu pojawiają się często pytania. Gdzie skierować swoje kroki, czy to co będziemy robili, będzie spełniało nasze oczekiwania, a przede wszystkim, czy wynagrodzenie, które otrzymamy za wykonaną pracę pozwoli na utrzymanie się. W ramach doradztwa zawodowego, z ofertą pracy  przychodzą także policjanci, którzy podczas rozmów z młodymi ludźmi opowiadają o służbie w formacji, o warunkach przyjęć, a także o tym co daje ta praca i dlaczego warto zostać policjantem.

Policjanci krośnieńskiej komendy organizując spotkania on-line, do ich udziału zapraszają także specjalistów z innych jednostek. Jednym z nich jest aspirant Damian Duda z Zespołu Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, który podczas spotkania omówił bardzo ważny temat jakim jest autoprezentacja. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to zbędne podczas starania się o pracę w Policji. Nic bardziej mylnego, gdyż rozmowa z psychologiem jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego i tylko pozytywne jej zaliczenie, umożliwi przejście do kolejnego etapu. Pamiętajmy, że już w momencie otwarcia drzwi podlegamy ocenie i od naszego zachowania, postawy, a nawet ubioru zależy jak będziemy postrzegani. Pamiętaj, że „pierwsze wrażenie” możesz zrobić tylko raz. Dlatego warto wiedzieć z jakich elementów składa się autoprezentacja i jak należy ją wykorzystać do własnych celów. Wskazane jest zatem przygotować się do takiej rozmowy, chociażby po to żeby móc odpowiedzieć sobie na pytania kim jestem i co chcę osiągnąć, co pozwoli na jeszcze lepszą promocję samego siebie. Jesteśmy przekonani, że zdobyta podczas spotkania wiedza z pewnością pomoże młodym osobom nie tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale także w wielu ważnych momentach życiowych.

 

Policja, to praca dla ludźmi z pasją, którzy chcą robić w życiu coś ważnego, pożytecznego i wyjątkowego. Jest ona fascynująca, odpowiedzialna, ale i potrafi też być niebezpieczna. To służba dająca stabilność, stałe zatrudnienie i wiele możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Co zatem trzeba zrobić? Wystarczy złożyć n/w dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, na które składają się:

Po złożeniu dokumentów, który rozpoczyna postępowanie kwalifikacyjne, należy oczekiwać na informację o terminie testu wiedzy oraz sprawności fizycznej, które przeprowadzane są na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub jednej ze szkół policyjnych. Pozytywne zaliczenie tego etapu, kwalifikuje kandydata do przystąpienia do testu psychologicznego, a następnie do rozmowy kwalifikacyjnej. W dalszej kolejności o przydatności do służby decyduje komisja lekarska, a także pomyślna weryfikacja kandydata.

Warto również wiedzieć, iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych służbą w Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim organizuje zajęcia, które umożliwią pokonanie w określonym czasie sprawnościowego toru przeszkód. Terminy zajęć, a także niezbędne informacji dotyczące służby w Policji można znaleźć na stronie  Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a także dzwoniąc pod numery telefonów:

- 47 794 5270/71  - Zespół  Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim

- 47 791 1260/61/62  - Zespół do spraw Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • ulotka z napisem Zostań jednym z nas, Wstąp do Lubuskiej Policji trzymana w ręku, w tle obraz z monitora
  • obraz z monitora przedstawiający zasady autoprezentacji
  • mężczyzna przed komputerem
Powrót na górę strony