Z maturzystami o służbie w Policji - Aktualności - KPP Krosno Odrzańskie

Aktualności

Z maturzystami o służbie w Policji

Rozmowa kwalifikacyjna to istotny element rekrutacji w każdej pracy. Już od samego wejścia jesteśmy poddawani ocenie i tylko od nas zależy czy zyskamy podczas „pierwszego wrażenia”, czy wręcz przeciwnie. Jest to także jeden z etapów procesu kwalifikacyjnego do służby w Policji, podczas którego musimy dokonać autoprezentacji. Jak to zrobić i jak najlepiej wypaść na takiej rozmowie, podpowiadał policyjny psycholog, podczas spotkania on-line zorganizowanego dla maturzystów w ramach promocji służby w Policji.

Przed maturzystami czas wyboru życiowej drogi. Wiele osób zastanawia się, na jakiej uczelni kontynuować naukę i jaki wybrać kierunek. Są jednak osoby, które postanowiły już żyć na własny rachunek i korzystać z kształcenia zaocznego. Do tego potrzebna jest dobrze płatna praca. I tu pojawiają się często pytania. Gdzie skierować swoje kroki, czy to co będziemy robili, będzie spełniało nasze oczekiwania, a przede wszystkim, czy wynagrodzenie, które otrzymamy za wykonaną pracę pozwoli na utrzymanie się. W ramach doradztwa zawodowego, z ofertą pracy  przychodzą także policjanci, którzy podczas rozmów z młodymi ludźmi opowiadają o służbie w formacji, o warunkach przyjęć, a także o tym co daje ta praca i dlaczego warto zostać policjantem.

Policjanci krośnieńskiej komendy organizując spotkania on-line, do ich udziału zapraszają także specjalistów z innych jednostek. Jednym z nich jest aspirant Damian Duda z Zespołu Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, który podczas spotkania omówił bardzo ważny temat jakim jest autoprezentacja. Ktoś mógłby powiedzieć, że jest to zbędne podczas starania się o pracę w Policji. Nic bardziej mylnego, gdyż rozmowa z psychologiem jest jednym z elementów postępowania kwalifikacyjnego i tylko pozytywne jej zaliczenie, umożliwi przejście do kolejnego etapu. Pamiętajmy, że już w momencie otwarcia drzwi podlegamy ocenie i od naszego zachowania, postawy, a nawet ubioru zależy jak będziemy postrzegani. Pamiętaj, że „pierwsze wrażenie” możesz zrobić tylko raz. Dlatego warto wiedzieć z jakich elementów składa się autoprezentacja i jak należy ją wykorzystać do własnych celów. Wskazane jest zatem przygotować się do takiej rozmowy, chociażby po to żeby móc odpowiedzieć sobie na pytania kim jestem i co chcę osiągnąć, co pozwoli na jeszcze lepszą promocję samego siebie. Jesteśmy przekonani, że zdobyta podczas spotkania wiedza z pewnością pomoże młodym osobom nie tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ale także w wielu ważnych momentach życiowych.

 

Policja, to praca dla ludźmi z pasją, którzy chcą robić w życiu coś ważnego, pożytecznego i wyjątkowego. Jest ona fascynująca, odpowiedzialna, ale i potrafi też być niebezpieczna. To służba dająca stabilność, stałe zatrudnienie i wiele możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Co zatem trzeba zrobić? Wystarczy złożyć n/w dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, na które składają się:

- wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby (część A i B);

- podanie o przyjęcie do służby w Policji skierowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji;

- dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie;

- świadectwa pracy lub służby – (kserokopie-oryginały  kandydat przedkłada do wglądu);

- książeczkę wojskową (jeżeli kandydat do służby objęty jest ewidencją wojskową) zawierającą wpis potwierdzający odbycie  zasadniczej służby wojskowej lub przeniesienie do rezerwy.

 

Po złożeniu dokumentów, który rozpoczyna postępowanie kwalifikacyjne, należy oczekiwać na informację o terminie testu wiedzy oraz sprawności fizycznej, które przeprowadzane są na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub jednej ze szkół policyjnych. Pozytywne zaliczenie tego etapu, kwalifikuje kandydata do przystąpienia do testu psychologicznego, a następnie do rozmowy kwalifikacyjnej. W dalszej kolejności o przydatności do służby decyduje komisja lekarska, a także pomyślna weryfikacja kandydata.

Warto również wiedzieć, iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych służbą w Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim organizuje zajęcia, które umożliwią pokonanie w określonym czasie sprawnościowego toru przeszkód. Terminy zajęć, a także niezbędne informacji dotyczące służby w Policji można znaleźć na stronie  Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a także dzwoniąc pod numery telefonów:

- 47 794 5270/71  - Zespół  Kadr i Szkolenia w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim,

- 47 791 1260/61/62  - Zespół do spraw Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

  • obraz z monitora
  • obraz z monitora
  • mężczyzna przed komputerem