Aktualności

Policjant czujny także po służbie. Skuteczny pościg pieszy za sprawcą kradzieży

Data publikacji 06.02.2019

Szybka reakcja sierżanta sztabowego Marcina Kaczyńskiego - krośnieńskiego policjanta będącego po służbie, pozwoliła na zatrzymanie sprawcy kradzieży alkoholu z marketu na jednym z zielonogórskich osiedli. Podejrzany próbował uciekać pieszo lecz nie miał szans wobec ścigającego go policjanta.

W środę (5 lutego) po południu, przed jednym z zielonogórskich marketów, policjant z krośnieńskiej drogówki – sierżant sztabowy Marcin Kaczyński zauważył mężczyznę, który wybiegł ze sklepu trzymając butelkę alkoholu, a tuż za nim biegł ochroniarz. Policjant zorientował się, że doszło do kradzieży sklepowej. Widząc, że odległość pomiędzy ściganym i ścigającym ochroniarzem powiększa się, podjął natychmiastową decyzję, aby pomóc pracownikowi ochrony i zatrzymać złodzieja. Już po 200 metrach pościgu dogonił uciekiniera, zatrzymał i doprowadził do pracownika sklepu. Na miejsce wezwano zielonogórskich policjantów, którzy ukarali złodzieja mandatem karnym, a skradziony alkohol wrócił na półki sklepowe.

31-letni Marcin Kaczyński policjantem jest od 10 lat, a od roku pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego w Krośnie Odrzańskim. Zapytany o sytuację, w której pomógł zatrzymać sprawcę kradzieży odpowiedział, że zrobił to instynktownie, bo policjantem jest się 24 godzin na dobę.

 

komisarz Norbert Marczenia

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony