Aktualności

Bo liczy się sport... i bezpieczeństwo – aktywny weekend krośnieńskich policjantów

W miniony weekend policjanci z Krosna Odrzańskiego zabezpieczali „II Powiatowy Bieg po Zdrowie - Bieganie Łączy”. Dzięki profesjonalnym działaniom i zaangażowaniu mundurowych liczne grono biegaczy bez zakłóceń dotarło do mety. Wśród nich była także reprezentacja krośnieńskich policjantów, którą poprowadził na biegowej trasie mł. insp. Zenon Osajca – Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim.

W sobotę (23 września) odbył się „II Powiatowy Bieg po Zdrowie - Bieganie Łączy”, w którym wzięło liczne grono biegaczy z Polski i Niemiec. Bieg był sztafetą 25 drużyn, które miały do pokonania przeszło 34 km - na trasie Krosno Odrzańskie – Gubin – Guben - Gubin. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali krośnieńscy policjanci ruchu drogowego wspierani przez mundurowych ze Słubic i Zielonej Góry, a także funkcjonariuszy Straży Miejskiej, Straży Granicznej oraz wojskowych. Impreza odbyła się bez zakłóceń i wszyscy biegacze przy wsparciu kibiców bezpiecznie dotarli do celu. Tegoroczna impreza miała wyjątkowy charakter, ponieważ pierwszy raz w biegach organizowanych na terenie powiatu, swoją drużynę wystawiała Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim w składzie:

- mł.insp. Zenon Osajca – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim – kapitan drużyny

- podkom. Rafał Baturo – Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Krośnie Odrzańskim

- st.sierż. Marek Worgan – funkcjonariusz Zespołu Patrolowo –Interwencyjnego KPP w krośnie Odrzańskim

- post. Aleksandra Ogiejko - funkcjonariusz Zespołu Patrolowo –Interwencyjnego KPP w krośnie Odrzańskim

W biegu mógł wziąć udział każdy. To od drużyny zależało jaką odległość przebiegnie. Warunek był tylko jeden. Każdy biegacz musiał pokonać minimum jeden z dziewięciu przygotowanych odcinków biegu o długości od 1,9 km do 5,4 km.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.51 MB)

Powrót na górę strony