Aktualności

Pies doprowadził do włamywacza

Data publikacji 04.11.2015

O pechu może mówić mieszkaniec Gubina, którego policjanci zatrzymali niedługo po zdarzeniu. Pod drzwi mieszkania mężczyzny, doprowadził ich policyjny pies. 21-latek podczas przesłuchania przyznał się do uszkodzenia pięciu samochodów oraz włamania do jednego z nich.

Pełniący służbę na terenie Gubina policjanci, w pewnym momencie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który na ul. Roosvelta wybija szyby w pojazdach. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, jednak nikogo tam nie zastali. W wyniku sprawdzenia zaparkowanych samochodów okazało się, że sprawca włamał się do jednego pojazdu, skąd zabrał między innymi radioodtwarzacz i nawigację oraz wybił w nim szybę, uszkodził zamki i porysował karoserię. Mężczyzna nie poprzestał jednak na tym i w czterech kolejnych samochodach także wybił tylne szyby. Ponadto w części z nich porysował karoserię oraz uszkodził zamek w drzwiach, próbując dostać się do środka. Na miejsce skierowano technika policyjnego, który zajął się zabezpieczaniem pozostawionych przez włamywacza śladów oraz przewodnika z psem patrolowo-tropiącym, który od razu podjął trop i doprowadził policjantów do miejsca zamieszkania mężczyzny. 21-latek w krótkim czasie od zdarzenia trafił do policyjnego aresztu. Jest on znany gubińskiej policji. Był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Nie był to jednak koniec policyjnych działań. Mundurowi pracowali nadal, dążąc do odzyskania skradzionych rzeczy. Podjęte przez nich czynności odniosły skutek. Policjanci odnaleźli nawigację i radioodtwarzacz schowane w skrzynce zabudowy licznika elektrycznego, znajdującego się na terenie jednej z gubińskich posesji.

21-latek, doprowadzony we wtorek /3 listopada/do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, przyznał się do zarzucanych czynów. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec niego dozór policyjny.

Powrót na górę strony