Rozmawiali o dopalaczach
Policjanci z Krosna Odrzańskiego wykorzystują każdą okazję aby uświadamiać młodym ludziom jak wielkim zagrożeniem są dopalacze. W piątek -14 sierpnia mł. asp. Paulina Ogiejko rozmawiała o dopalaczach z uczestnikami koloni na Ośrodku „TEMAR” w Kołatce.
W piątek -14 sierpnia br. mł. asp. Paulina Ogiejko z KPP Krosno Odrzańskie rozmawiała o dopalaczach z grupą 30 uczestników w wieku szkolnym (Klasy I-VI) kolonii wakacyjnej na Ośrodku „TEMAR” w Kołatce. W trakcie spotkania dzieci miały okazję zobaczyć film i prezentację o dopalaczach a także uczestniczyć w pogadance.
Policjanci z powiatu krośnieńskiego przypominają;
Dopalacze, stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Ich produkcja, sprzedaż i reklamowanie są w Polsce ustawowo zakazane. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia.
Zwalczając ten proceder Policja współpracuje z Państwową Inspekcją Sanitarną. Każda informacja wpływająca do Policji o miejscach, w których może być prowadzona sprzedaż dopalaczy jest dokładnie sprawdzana. Policjanci regularnie asystują pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej przy kontrolach punktów sprzedaży dopalaczy oraz zabezpieczeniu podejrzanych specyfików, które następnie są poddawane szczegółowym badaniom.
Bardzo ważne jest uświadomienie młodym ludziom, że dopalacze to trucizna i zażywnie ich może wiązać się z poważnym ryzykiem. Reagujmy, jeśli w naszym towarzystwie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy, gdy nas do tego namawia. Nie warto ryzykować własnego życia!
Stąd apel, szczególnie do młodych ludzi, aby nie kupowali substancji niewiadomego pochodzenia oraz do dorosłych, aby zwrócili szczególną uwagę na osoby niepełnoletnie i młodzież.
Producenci cały czas modyfikują skład chemiczny dopalaczy. Często mieszkanki te okazują się śmiertelne dla organizmu. Zwracajmy uwagę na zachowanie naszych najbliższych, na środowisko, w jakim przebywają. Wystarczy naprawdę chwila, by doszło do tragedii, ale wystarczy jedna decyzja, by zapobiec, by pomóc, by uratować. Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji o dopalaczach do każdej najbliższej jednostki Policji.