Skontroluj autobus przed wyjazdem - Bezpieczna podróż - KPP Krosno Odrzańskie

Bezpieczna podróż

Skontroluj autobus przed wyjazdem

Data publikacji 27.05.2014

 

Zanim Twoje dziecko wyruszy na kolonie, obóz czy wycieczkę, zadbaj by jego podróż była bezpieczna. Przed wyjazdem poproś o skontrolowanie autokaru i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Kontrole autokarów przeprowadzane są przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrz. po wcześniejszym zgłoszeniu  czasu i miejsca kontroli pod numerami telefonu:

od poniedziałku do piątku w godz. 730- 1530   - na nr  68 383 31 47 

w nagłych przypadkach – na nr 68 383 31 11

/koordynacją kontroli autokarów zajmuje się Naczelnik WRD KPP Krosno Odrz./

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie kontroli – z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pozwoli to uniknąć zbędnego oczekiwania na patrol.

Pamiętajmy, iż w sytuacji, gdy nie zgłaszali Państwo kontroli autobusu przed wyjazdem, a po dotarciu na miejsce zbiórki, mają Państwo wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy, bądź stanu technicznego autobusu /np. łyse opony, popękane szyby, wyciek płynów eksploatacyjnych, brak sprawnego oświetlenia/, należy niezwłocznie wezwać Policję. Policjanci dotrą we wskazane przez nas miejsce w jak najkrótszym czasie i sprawdzą wszystkie zgłoszone wątpliwości.