Bezpieczna podróż

Skontroluj autobus przed wyjazdem

Data publikacji 27.05.2014

Zanim Twoje dziecko wyruszy na kolonie, obóz czy wycieczkę, zadbaj by jego podróż była bezpieczna. Przed wyjazdem poproś o skontrolowanie autokaru i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Kontrole autokarów przeprowadzane są przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim po wcześniejszym zgłoszeniu  czasu i miejsca kontroli pod numerami telefonu:

od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30- 15.30   - na numer telefonu 47 79 45 247/45 

w nagłych przypadkach – na numer 47 79 45 211

/koordynacją kontroli autokarów zajmuje się Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim/

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie kontroli – z kilkudniowym wyprzedzeniem. Pozwoli to uniknąć zbędnego oczekiwania na patrol.

Pamiętajmy, iż w sytuacji, gdy nie zgłaszali Państwo kontroli autobusu przed wyjazdem, a po dotarciu na miejsce zbiórki, mają Państwo wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy, bądź stanu technicznego autobusu /na przykład łyse opony, popękane szyby, wyciek płynów eksploatacyjnych, brak sprawnego oświetlenia/, należy niezwłocznie wezwać Policję. Policjanci dotrą we wskazane przez nas miejsce w jak najkrótszym czasie i sprawdzą wszystkie zgłoszone wątpliwości.

Powrót na górę strony