Aktualności

Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie rozstrzygnięty

Za nami XXIII edycja Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą ”Bezpieczne wakacje z Lupo” ,w którym udział wzięli uczniowie klas V i VI szkół podstawowych powiatu krośnieńskiego. Uczestnicy pod okiem funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej rozwiązywali test oraz udzielali pierwszej pomocy. Najlepszą wiedzą teoretyczną i praktyczną wykazała się Hanna Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Krośnie Odrzańskim.

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pod nazwą ”Bezpieczne wakacje z Lupo” już na stałe wpisał się w harmonogram przedsięwzięć organizowanych przed wakacjami przez policjantów Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. We wtorek (11 czerwca) w krośnieńskiej komendzie odbyła się jego XXIII edycja, w której udział wzięło 19 uczniów klas V i VI szkół podstawowych powiatu krośnieńskiego. Zanim uczniowie przystąpili do turnieju głos zabrała I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim młodszy inspektor Ewelina Bartkowiak, która przywitała uczestników turnieju oraz życzyła wszystkim powodzenia i dobrej zabawy.

Turniej składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna oceniana przez policjantów, zawierała pytania testowe oraz otwarte z zakresu między innymi przepisów ruchu drogowego, odpowiedzialności karnej nieletnich, pierwszej pomocy, cyberprzemocy oraz uzależnień. Natomiast zadanie praktyczne, oceniane przez funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim Damiana Malicz, polegało na udzieleniu pomocy mężczyźnie, który stracił przytomność.  Wzorem lat ubiegłych konkurs poprzedzony był spotkaniami w szkołach, podczas których policjanci krośnieńskiej komendy omawiali wszystkie zagadnienia występujące podczas turnieju. Najlepszą wiedzą teoretyczną i praktyczną wykazała się Hanna Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Krośnie Odrzańskim. Tuż za nią była Maja Markiewicz z Zespołu Szkół Samorządowych w Dychowie oraz Szymon Tymiński z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Krośnie Odrzańskim.

Dzięki pomocy finansowej włodarzy miast i gminy powiatu krośnieńskiego zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a pozostali uczestnicy upominki.  Ponadto na wszystkich czekał słodki poczęstunek zakupiony z funduszy Urzędu Miasta z Krosna Odrzańskiego oraz Urzędu Miejskiego w Gubinie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 • przemówienie Pani Komendant podczas rozpoczęcia turnieju, obok policjanci i strażak
 • uczniowie w trakcie pisania testu
 • nagrody
 • zadanie praktyczne wykonane przez ucznia pod okiem strażaka
 • zadanie praktyczne wykonane przez ucznia pod okiem strażaka
 • zadanie praktyczne wykonane przez ucznia pod okiem strażaka
 • zadanie praktyczne wykonane przez ucznia pod okiem strażaka
 • wręczenie nagród uczestnikom turnieju przez Panią Komendant
 • wręczenie nagród uczestnikom turnieju przez Panią Komendant
 • wręczenie nagród uczestnikom turnieju przez Panią Komendant
 • finaliści turnieju, policjantka i strażak
 • grupowe zdjęcie
Powrót na górę strony