Aktualności

Czym skorupka za młodu nasiąknie… Policjanci uczą dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię

Nie od dziś wiadomo, że wiedza i umiejętności zdobywane od najmłodszych lat, mają wpływ na nasze dalsze życie. Z pomocą w edukacji przychodzą także policjanci, którzy podczas organizowanych dla pierwszoklasistów spotkań uczą ich zasad obowiązujących podczas przechodzenia przez jezdnię.

Wraz z nadejściem kolejnego nowego roku szkolnego, nadszedł czas spotkań policyjnych profilaktyków z uczniami klas pierwszych szkół podstawowych. Z dziećmi spotkali się aspirant Szymon Węcewicz funkcjonariusz Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, aspirant Marcin Kaczyński oraz starszy posterunkowy Monika Wesołowska policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz ćwiczyli na przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną jak należy prawidłowo przez nie przechodzić. Nadto pierwszaki otrzymały od policjantów zawieszki odblaskowe, które przyczepione do plecaków zwiększą ich widoczność w nadchodzącym okresie jesiennym.

Celem organizowanych zajęć jest przypomnienie i utrwalenie wiedzy z zakresu ruchu drogowego, a także  uwrażliwienie dzieci na zagrożenia jakie mogą wystąpić na drodze. Spotkania w ramach programu „LUPO” będą realizowane we wszystkich szkołach podstawowych na terenie powiatu krośnieńskiego.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

  • Dzieci, nauczycielka i policjanci przechodzą przez jezdnię
  • policjanci rozmawiają z dziećmi
  • policjant rozmawia z dziećmi
  • dzieci z odblaskami
  • policjantka rozdaje odblaski
  • policjanci rozmawiają z dziećmi
Powrót na górę strony