Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczną drogę do szkoły

Data publikacji 04.09.2023

W poniedziałek - 4 września uczniowie uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny. W tym ważnym dla nich dniu, w rejonach szkół i przedszkoli, a także na drogach dojazdowych do placówek nie mogło zabraknąć policjantów, którzy służyli pomocą oraz dbali o bezpieczeństwo na drodze.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego zawsze budzi wiele emocji, zwłaszcza wśród pierwszoklasistów, którzy wraz z rodzicami z radością idą do szkoły. To dzień powakacyjnych spotkań, a przede wszystkim rozpoczęcia kolejnych dziesięciu miesięcy nauki. W tym ważnym dla uczniów dniu, w rejonach szkół i przedszkoli, a także na drogach dojazdowych do placówek nie mogło zabraknąć policjantów, którzy służyli pomocą oraz dbali o bezpieczeństwo na drodze. Mundurowi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” obserwowali w jaki sposób dzieci i młodzież przechodzą przez jezdnię, czy zachowują ostrożność i czy podczas przechodzenia po pasach nie rozmawiają przez telefon komórkowy. Dzieci i młodzież, to nie jedyna grupa osób, która w najbliższych dniach będzie pod szczególnym nadzorem policjantów. Mundurowi swoją uwagę skupią także na kierowcach, sprawdzając w jaki sposób dzieci przywożone są do szkoły, w szczególności czy siedzą w fotelikach, czy mają zapięte pasy, czy kierowcy zatrzymują się w miejscach dozwolonych, a także kontrolując z jaką prędkością jadą prowadzone przez nich pojazdy. Ponadto policjanci będą przypominać kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie szkół, z uwagi iż uczniowie po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Policjanci swoje działania przeniosą również do szkół. Podczas spotkań profilaktycznych z dziećmi i rodzicami będą przypominali o przepisach ruchu drogowego, udzielą praktycznych porad oraz wskażą miejsca szczególnie niebezpieczne.

W tych pierwszych dniach szkoły, prosimy rodziców o współpracę. Jesteście dla swoich dzieci najlepszym wzorem do naśladowania. Jeśli uczysz dziecka prawidłowych zachowań, to sam musisz ich przestrzegać. Jesteśmy przekonani, że wspólnie wpoimy dzieciom zasady  prawidłowego poruszania się na drodze  i unikania zagrożeń, które pozwolą im na bezpieczne dotarcie do szkoły i domu.

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony