Aktualności

16-latek za kierownicą miał pół promila alkoholu w organizmie

Data publikacji 07.03.2023

Do Sądu Rodzinnego i Nieletnich skierowana zostanie sprawa 16-latka, który nietrzeźwy i bez uprawnień kierował volkswagenem. Nie będzie to jednak jej koniec. Z konsekwencjami prawnymi musi liczyć się także osoba, która udostępniła mu samochód, a także która sprzedała alkohol.

Policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego gubińskiego komisariatu pełniąc służbę nocną z soboty na niedzielę (4/5 marca) po godzinie 2.00 na jednej z ulic w Gubinie zauważyli kierującego volkswagenem golf, którego postanowili skontrolować. Za kierownicą siedział znany im 16-latek, którego badanie trzeźwości wykazało, że ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Sprawą nieletniego, który nietrzeźwy i bez uprawnień kierował samochodem zajmie się Sąd Rejonowy Wydział Rodzinny i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim. Po czynnościach został on przekazany matce. Z konsekwencjami musi się także liczyć osoba, która udostępniła samochód 16-latkowi, a także która sprzedała mu alkohol.  Będzie to wyjaśnianie w toku prowadzonych przez policjantów z Gubina dalszych czynności w spawie.

Przypominamy, że za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień, jak i za sprzedaż alkoholu osobie do 18 roku życia grozi grzywna. Do odpowiedzialności może zostać pociągnięty również właściciel sklepu, który może stracić koncesję na sprzedaż alkoholu.

 

komisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony