Aktualności

Chcesz zostać policjantem ? Przyjdź na trening dla kandydatów i sprawdź swoje umiejętności

Data publikacji 30.08.2022

Test sprawności fizycznej, to jeden z etapów postępowanie kwalifikacyjnego do Policji. By móc się do niego przygotować policjanci zachęcają do udziału w zajęciach, które zorganizowane zostały specjalnie z myślą o przyszłych policjantach. Przyjdź na trening dla kandydatów i sprawdź swoje umiejętności.

Test sprawności fizycznej, jest jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego do Policji. Polega on na pokonaniu toru przeszkód w określonym czasie wynoszącym - 1 min 41 sekund. Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Składa się on z ośmiu elementów takich jak:

  •     okrążanie stojaków
  •     przewroty na materacu
  •     przeniesienie manekina
  •     pokonanie górą płotków lekkoatletycznych
  •     rzuty piłkami lekarskimi
  •     przenoszenie piłki lekarskiej
  •     pokonanie górą skrzyń gimnastycznych
  •     bieg ze zmianą kierunku

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kandydatów starających się o wstąpienie do Policji, lubuscy policjanci od wielu miesięcy prowadzą zajęcia, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów można sprawdzić się na torze przeszkód. Dla osób zainteresowanych przypominamy miejsca i terminy spotkań:

Gorzów Wielkopolski
30 sierpnia 2022 roku (wtorek) w godzinach 16:00- 18:00
Hala Sportowa AJP przy ulicy Chopina 52

Zielona Góra
31 sierpnia  2022 roku (środa) w godzinach 12:00-14:00
Sala Gimnastyczna przy ulicy Strzeleckiej 22

 

W przypadku pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt z Zespołem do spraw Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim pod numerami telefonów 797 800 880 lub 47 791 1260/61/62. Ponadto osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do kontaktu z pracownikiem kadr  Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim pod numerami telefonów  47 794 5270/71, bądź osobiście w siedzibie jednostki, która znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 22. Komplet dokumentów na które składają się:

można złożyć w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Kwiatowej 10 w Gorzowie Wielkopolskim.
 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony