Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy i 2,5 tysiąca złotych mandatu za jazdę z nadmierną prędkością

Data publikacji 01.06.2022

Policjanci krośnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który jechał o 76 kilometrów na godzinę szybciej niż powinien. Mężczyzna utracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, a także otrzymał 2,5 tysiąca mandatu karnego.

Do zatrzymania kierowcy forda, który nie zważając na oznakowania dróg oraz fakt, iż przejeżdża przez teren zabudowy, doszło we wtorek (31 maja) w Radnicy. Dokonany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy pomiar prędkości wykazał, że ford rozpędzony był do prędkości 126 kilometrów na godzinę, to jest o 76 kilometrów na godzinę więcej niż obowiązujące w tym miejscu ograniczenie. Funkcjonariusze ujawniając popełnione wykroczenie, zatrzymali go do kontroli. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 kilometrów na godzinę, kierujący samochodem stracił prawo jazdy. Otrzymał on też 2,5 tysiąca mandatu i 10 punktów karnych.

Jeśli mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić samochód bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna próba kierowania bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień.

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony