Aktualności

Niebezpieczeństwo na drogach eliminujemy z lądu i powietrza. Policyjny dron w akcji

Mówi się, że nieznajomość prawa szkodzi. Są jednak sytuacje, w których kierujący mimo znajomości przepisów, świadomie je łamią, stając się tym samym realnym zagrożeniem na drodze. Przeciwdziałając takim właśnie zachowaniom, policjanci krośnieńskiej drogówki prowadzą działania, podczas których wykorzystują wideorejestrator oraz policyjnego drona, by jeszcze skuteczniej oddziaływać na kierujących, którzy zdecydowali się na nieodpowiedzialne zachowanie.

Mimo wielu działań podejmowanych prze policjantów krośnieńskiej drogówki, w dalszym ciągu zdarzają się sytuacje, w których kierujący lekceważą obowiązujące przepisy, a tym samym stają się potencjalnymi sprawcami wypadków drogowych. Przeciwdziałając niebezpiecznym sytuacjom na drogach, policjanci krośnieńskiej drogówki organizują cyklicznie działania pod nazwą „Bezpieczny Powiat”, podczas których prowadzą wzmożone kontrole prędkości, a także obserwują czy podróżni stosują się do przepisów i postępują zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

W środę (25 maja) policjanci z Krosna Odrzańskiego wspierani przez kolegów z Żar i Gorzowa Wielkopolskiego obserwowali zachowanie kierowców nie tylko z lądu, ale i powietrza. Dzięki wykorzystaniu radiowozu z wideorejestratorem mogli szybko reagować na wszelkie nieprawidłowości i studzić zapędy kierowców, którzy zdecydowali się na zbyt szybką jazdę. Nieoceniony podczas akcji był także policyjny dron, który rejestrował łamanie przepisów przez kierujących. Na tym się jednak nie kończyło. Informacja o ujawnionych nieprawidłowościach przekazywana była do będących w pobliżu patroli, którzy wyciągali konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych kierowców. Działania prowadzone były w szczególności na drodze krajowej numer 32, na skrzyżowaniu dróg oznaczonym znakiem STOP, w miejscach zagrożonych bezpieczeństwem, a także wskazanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. W czasach ciągłego pośpiechu ma to ogromne znaczenie, dlatego nie pozwólmy by wszystko inne przedkładało się nad rozsądek, który zawsze powinien nam towarzyszyć podczas jazdy za kierownicą. 

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

 • policjanci uruchamiają drona
 • policjanci podczas kontroli drogowej
 • czapka na podszybiu, obraz z kamery drona
 • policjanci podczas obsługi drona
 • policjanci w trakcie kontroli drogowej
 • obraz z kamery drona
 • policjant wypisuje mandat karny
 • policjant podczas czynności służbowych
 • zdjęcie z ekranu wideorejestratora
 • policjant w trakcie kontroli drogowej
 • dron nad znakiem STOP

Film Video_KR.mp4

Pobierz plik Video_KR.mp4 (format mp4 - rozmiar 14.3 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony