Aktualności

Myślisz o przyszłości? Dołącz do nas i zostań policjantem

Data publikacji 14.03.2023

Maturzyści, to grupa osób która staje przed poważnym wyborem życiowej drogi. Wielu młodych ludzi ma jasno sprecyzowane plany, jednak są też takie osoby które nadal zastanawiają się nad swoją przyszłością: nauka czy praca? W którym kierunku iść? Myśląc o pracy, istotne jest to, żeby wybrać zawód, który da ci satysfakcję, spełnienie oraz umożliwi zawodowy rozwój. Jeśli nadal zastanawiasz się co zrobić, skontaktuj się z naszą jednostką, dowiedz się co oferuje służba w Policji i jakie wymagania należy spełnić, by móc zostać policjantem. Wielu już zdecydowało. Dołącz do nas i stań z nami w jednym szeregu.

Służba w Policji, nie należy do najłatwiejszych. Jednak z całą  pewnością jest to praca dająca wiele satysfakcji i możliwości rozwoju, a zakres zadań wykonywanych prze policjantów jest tak szeroki, że każda umiejętność staje się przydatna. W szeregach Policji znajdziesz wiele osób, które połączyły pasję ze służbą. Są wśród nas między innymi pasjonaci sztuk walki, piłki ręcznej, strzelectwa, ratownictwa wodnego i medycznego, a także miłośnicy zwierząt. Jeśli właśnie jesteś w ważnym momencie życia i stoisz przed wyborem zawodu, zapraszamy cię do dołączenia w do nas. Nabór prowadzony jest w sposób ciągły przez cały rok.

Policja, jako ogólnopolski pracodawca, oferuje

 • ciekawą, satysfakcjonującą służbę;
 • stabilne, stałe zatrudnienie;
 • wysoki poziom nauczania i zaplecza dydaktycznego w szkołach policyjnych;
 • konkurencyjne wynagrodzenie, które z dniem 1 marca 2023 roku zostało podwyższone:

 

1

Kursant - (w trakcie odbywania szkolenia zawodowego podstawowego) wiek do 26 lat

 

3 790 netto

 

2

Kursant  Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji  (w trakcie odbywania szkolenia podstawowego zawodowego) wiek do 26 lat

 

4 245 netto

 

3

Policjant po szkoleniu  zawodowym podstawowym wiek do 26 lat

 

4 854 netto

 

4

Policjant Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji – po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego wiek do 26 lat

 

5 309 netto

 

 

1

Kursant  (w trakcie odbywania szkolenia zawodowego podstawowego) wiek powyżej 26 lat

 

3 620 netto

 

2

Kursant  Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji  (w trakcie odbywania szkolenia zawodowegopodstawowego) wiek powyżej 26 lat

 

4 015  netto

 

3

Policjant po szkoleniu zawodowym podstawowym wiek powyżej 26 lat

 

4 544  netto

 

4

Policjant Samodzielnego Podpodziału Prewencji Policji po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego wiek powyżej 26 lat

 

4 939 netto

 • nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe;
 • prawa emerytalne po 25 latach służby;
 • możliwość doskonalenia zawodowego;
 • możliwość rozwoju zawodowego dla osób z wyższym wykształceniem, w tym uzyskanie stopnia oficerskiego;
 • prestiż zatrudnienia;
 • służbę w organizacji zaufania społecznego;
 • szeroki katalog specjalizacji;
 • wyjątkową rolę społeczną – bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to służba społeczeństwu;
 • przynależność do grupy zawodowej – poczucie tożsamości i wsparcie społeczne, organizacyjne.

Osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do kontaktu z pracownikiem kadr  Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim pod numerami telefonów  47 794 5270/71, bądź osobiście w siedzibie jednostki, która znajduje się przy ulicy Sienkiewicza 22. Komplet dokumentów na które składają się:

można złożyć w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim lub Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Kwiatowej 10 w Gorzowie Wielkopolskim.

Po złożeniu dokumentów, który rozpoczyna postępowanie kwalifikacyjne, należy oczekiwać na informację o terminie testu wiedzy oraz sprawności fizycznej, które przeprowadzane są na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub jednej ze szkół policyjnych. Pozytywne zaliczenie tego etapu, kwalifikuje kandydata do przystąpienia do testu psychologicznego, a następnie do rozmowy kwalifikacyjnej. W dalszej kolejności o przydatności do służby decyduje komisja lekarska, a także pomyślna weryfikacja kandydata.

Warto również wiedzieć, iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych służbą w Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim organizuje zajęcia, które umożliwią pokonanie w określonym czasie sprawnościowego toru przeszkód. Terminy zajęć, a także niezbędne informacji dotyczące służby w Policji można znaleźć na stronie  Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony