Aktualności

Miłe podziękowania od mieszkańców

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Krośnie Odrzańskim komisarza Tomasza Kaczyńskiego wpłynęło podziękowanie od mieszkańców jednego z bloków przy ulicy Bolesława Chrobrego w Krośnie Odrzańskim dla policjantów, za okazaną pomoc.

Słowo „dziękuję”, ma w sobie dużą moc. Wiedzą o tym ci,  którym dane jest je usłyszeć. Tym razem sprawiło ono wiele radości policjantom starszemu aspirantowi Dariuszowi Wlazło oraz młodszemu aspirantowi Andrzejowi Sukiennik, do których skierowane były takie oto słowa:

„My mieszkancy bloku przy ulicy Boleslawa Chrobrego …  skladamy najserdeczniejsze podziekowania dla Policjantow ktorzy byli na interwencji w dniu wczorajszym. Zeby nie oni dalej bysmy nie wiedzieli ze mieszkamy na tykajacej bombie. Niestety nie znamy personaliow tych Policjantow ale mamy nadzieje ze Panstwo do nich dotra i w naszym imieniu zloza im podziekowania. Wiecej takich Policjantow powinno sluzyc mieszkancom naszego miasta. Jeszcze raz serdecznie dziekujemy za okazana pomoc z ich strony.

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Mieszkancy bloku przy ul. Boleslawa Chrobrego .. ” (pisownia oryginalna)

 

Funkcjonariusze jadąc w sobotę (31 lipca) ulicą Bolesława Chrobrego w Krośnie Odrzańskim , w pewnym momencie przy jednym z bloków mieszkalnych zauważyli strażaków oraz pracowników pogotowia gazowego, którzy jak się okazało przyjechali w związku ze zgłoszeniem o ulatniającym się gazie z instalacji lub urządzeń. Na szczęście nie było konieczności ewakuowania mieszkańców, jednak zagrożenie było duże. W trakcie sprawdzania pracownik pogotowia w jednym z mieszkań wykrył nieszczelność w kuchence gazowej, co wzbudziło niepokój pozostałych mieszkańców, którzy zwrócili się z prośbą do policjantów o sprawdzenia również ich instalacji. Funkcjonariusze przekazali prośbę fachowcom, którzy wraz z policjantami pukali do drzwi mieszkań, gdzie dokonano sprawdzeń instalacji lub urządzeń gazowych. Jak się okazało w 13-to rodzinnym budynku, w większości mieszkań wykryto nieszczelność w kuchence gazowej lub instalacji kotła. Urządzenia zostały odcięte od instalacji gazowej, dzięki czemu lokatorzy mogli pozostać w mieszkaniach. Zostali oni również poinformowani przez dzielnicowych o dalszym postępowaniu.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony