Aktualności

Poszukiwani i narkotyki w tle

Data publikacji 31.05.2021

Dwóch poszukiwanych i narkotyki w tle, to efekt kontroli drogowych prowadzonych przez policjantów krośnieńskiej jednostki. Teraz mężczyźni najbliższe miesiące spędzą za kratkami. Jeśli analiza biegłych potwierdzi wstępne ustalenia mundurowych, wówczas 21-latek odpowie za kierowanie pod wpływem narkotyków, natomiast 24-latek za ich posiadanie.

W niedzielę (30 maja) policjanci prewencji podczas patrolowania dolnej części Krosna Odrzańskiego,  zatrzymali do kontroli kierującego volvo, który podczas rozmowy wzbudził zainteresowanie mundurowych. Mężczyzna zachowywał się nienaturalnie i był pobudzony. Już po chwili było wiadomo co było tego przyczyną. Policjanci sprawdzili 21-latka w policyjnych systemach informatycznych, a także poddali go badaniu na obecność narkotyków w organizmie. Badanie testerem wykazało, że jest on pod wpływem środków odurzających i psychoaktywnych. Mundurowi zabezpieczyli jego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Ponadto jak wynikało z zapisów w systemie, nie ma uprawnień do kierowania i jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna po wykonaniu z nim niezbędnych czynności, został zatrzymany w policyjnym  pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Nie był to jedyny zatrzymany, który kolejne miesiące spędzi za kratkami. W sobotę (29 maja) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę na terenie Gubina, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi . Po sprawdzeniu danych 24-latka okazało się, że jest on poszukiwany  do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto w wyniku dalszych czynności policjanci znaleźli przy nim susz roślinny, którego badanie testerem potwierdziło, iż jest to marihuana. Teraz zabezpieczony susz zostanie poddany analizie przez biegłego. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

Jeśli analiza przeprowadzona przez biegłych potwierdzi wstępne ustalenia funkcjonariuszy, wówczas 24-latek odpowie z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, natomiast 21-latek usłyszy zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających. Poniesie on także konsekwencje  za kierowanie bez uprawnień.

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Powrót na górę strony