Aktualności

Konkurs plastyczny „Chcę zostać policjantem, bo…” rozstrzygnięty

„Chcę zostać policjantem, bo…”, to temat konkursu plastycznego adresowanego do przedszkolaków. Spośród nadesłanych prac komisja wyłoniła zwycięzcę oraz wyróżniła dwie inne prace. Inicjatorami i realizatorami konkursu byli funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej,  Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, każdego roku dokładają wiele starań żeby jak najwięcej mówić o bezpieczeństwie i promować wykonywany zawód. Dzięki organizowanym różnego rodzaju przedsięwzięciom docierają do szerokiego grona odbiorców, co spotyka się z uznaniem i akceptacją. Jednym z ostatnich przedsięwzięć zainicjowanych przez policjantów wydziału prewencji było zorganizowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Chcę zostać policjantem, bo…”. Konkurs adresowany był do dzieci  z grup „0” z przedszkoli na terenie miasta Gubin, miasta i gminy Krosno Odrzańskie, gminy Maszewo, Bytnica, Dąbie oraz Bobrowice.  Jak zawsze przy ocenie prac konkursowych tej grupy wiekowej, komisja nie miała łatwego zadania. Do samego końca trwały burzliwe dyskusje składu komisji.  Łącznie wpłynęło 8 prac, jednakże ze względu na wymogi formalne, jedna nie mogła zostać poddana ocenie. Przy ocenianiu prac pod uwagę brano: zgodność pracy z tematyką konkursową, wkład dzieci, czy była to praca zespołowa, oryginalność oraz wartość artystyczną i techniczną wykonania pracy.  

Po naradzie wyłoniono zwycięzcę oraz przyznano wyróżnienia:

- I miejsce – Przedszkole numer 1 w Krośnie Odrzańskim

- wyróżnienie  - Przedszkole numer 2 w Krośnie Odrzańskim

- wyróżnienie  - Przedszkole Samorządowe w Bytnicy

Dzieci zwycięskiego przedszkola wywalczyły dla swojej placówki pomoce dydaktyczne, a dla siebie upominki. Za wykonaną pracę, drobne podarunki otrzymają także dzieci, których prace zostały wyróżnione. Realizacja konkursu możliwa była dzięki wsparciu finansowemu samorządów lokalnych powiatu krośnieńskiego.

Zwycięzcom Gratulujemy  i dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie.

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

 • prace konkursowe
 • prace konkursowe
 • ocena prac konkursowych
 • nagrody dla przedszkola
 • zwycięska praca
  I miejsce
 • praca wyróżniona
  Wyróżnienie
 • praca wyróżniona
  Wyróżnienie