Zero tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze - Aktualności - KPP Krosno Odrzańskie

Aktualności

Zero tolerancji dla niebezpiecznych zachowań na drodze

Krośnieńscy policjanci przeciwdziałając zdarzeniom drogowym do których dochodzi na drogach powiatu, podejmują szereg przedsięwzięć których celem jest wyeliminowanie z dróg osób stwarzających niebezpieczne sytuacje na drogach. Wspomagani przez kolegów z Zielonej Góry i Gorzowa Wlkp. patrolowali drogi krajowe oraz miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo na drodze to temat który dotyczy nas wszystkich. Codzienne słyszymy w mediach o zdarzeniach drogowych do których dochodzi na polskich drogach. Czasami takie zdarzenia kończą się tylko rozbitym autem, ale niejednokrotnie dochodzi do tragedii  uczestników, ich rodzin czy też bliskich. Jak duża jest skala wypadków ze skutkiem śmiertelnym możemy obserwować na Mapie Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym.

https://www.policja.pl/pol/mapa-wypadkow-drogowych/527,Policyjna-Mapa-Wypadkow-Drogowych-ze-Skutkiem-Smiertelnym-Wakacje-2020.html

Przeciwdziałając takim sytuacjom, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy zorganizowali we wtorek (14 lipca) wzmożone działania „Zero tolerancji”. Wspomagani przez kolegów z Zielonej Góry i Sekcji Zabezpieczenia Autostrady z Gorzowa Wlkp. kontrolowali prędkość z jaką kierowcy prowadzą swoje pojazdy oraz zwracali uwagę na wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa na drodze. Ich uwadze nie uszło łamanie przez kierowcę zakazu wyprzedzania na przejściu dla pieszych, rozmowy przez telefon podczas kierowania pojazdem, nieprawidłowy stan techniczny pojazdów oraz liczne przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi obserwowali zachowania kierowców zarówno na drogach krajowych, jak i na terenie miejscowości. Byli wszędzie tam, gdzie może dochodzi do naruszeń przepisów.

Łamiąc przepisy musisz liczyć się z konsekwencjami nie tylko prawnymi. Pamiętaj, że za każdym zdarzeniem, kryje się ludzka tragedia. Nie pozwól żebyś był jej sprawcą i stał się kolejnym punktem na mapie wypadków drogowych.

 

podkom. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim